Поставити питання

Новини

Останній дзвоник 2018: дата і традиції святкування

У всіх українських школах 25 травня пролунає останній дзвоник!

В Україні традиційно навчальний рік завершує свято Останнього дзвоника. Після цього школярів ще чекає здача Зовнішнього незалежного оцінювання та вступ до вищих навчальних закладів, що стане для них визначальним фактором для майбутньої кар'єри.

 

Останній дзвінок для учнів 2017/2018 року пролунає 25 травня у всіх школах країни. Традиційною датою для шкільного свята вже стала остання п'ятниця травня.

Обов'язковим атрибутом Останнього дзвоника є "лінійка". Це своєрідний ритуал прощання учнів зі шкільним життям і початком дорослого життя.

У цей день випускники і школярі молодшого віку приходять до школи раніше, так як зазвичай концерт-лінійка не проводиться під палючим майже літнім сонцем.

Вже майже доросли школярам рекомендується в цей день забути про джинси та футболки. Рекомендується віддати перевагу класичному стилю в одязі.

Уже майже колишні учні останні кілька років приходять на "лінійку" у вишиванці. Це стало однією з традицій для українських випускників і даниною українським звичаям. Вона витіснила звичайні білі сорочки та шкільну форму радянського зразка, яка раніше була популярною у випускниць. Ще одним незмінним аксесуаром залишається білий бант. Пухнасті банти нагадують про найперше для школярів свято першого вересня.

Не втратила свою актуальність й стрічка з написом "Випускник". Зазвичай її вибирають в жовто-блакитних кольорах національного прапора, також зустрічаються стрічки білого кольорі. Рідше використовують червоний колір, оскільки його використовували школярі в радянські часи і він асоціюється з комуністичною спадщиною.

Жодна "лінійка" на останній дзвінок не обходиться без вальсу у виконанні випускників. До цієї традиції ставляться з усією серйозністю. Найчастіше репетиції починаються не пізніше, ніж за півроку до події.

Коли останній дзвоник пролунає в руках маленького першокласника, випускники запускають в небо повітряні кулі. На них пишуть свої найзаповітніші бажання або прив'язують невеликі записки. Також у дворі рідної школи випускники залишають зворушливі послання крейдою.