Поставити питання

Новини

ЛЬВІВ БЕЗ ТУРИСТИЧНОГО НАТОВПУ: Фабрика повидла

Яскраві й барвисті замки у вітринах заманюють туриста в магазини карамельних виробів на бічних вуличках площі Ринок.

 

Усі шанси заманити туриста в один з найстаріших районів Львова – Підзамче та Рогатка – має ще один замок, унікальна архітектурна споруда з неоготичними вежами і баштою. Її збудовано ще на початку ХХ століття для фабрики спиртних напоїв. Згодом тут був винзавод, а ще пізніше – овочева база.

Уже декілька років ця споруда казкового вигляду називається "Фабрика повидла". Всередині розташований мистецький центр, у якому час від часу відбуваються кінопокази, майстер-класи та перфоманси.

У 2015 році будинок купив австрійський історик Гаральд Біндер, який планує розвинути центр на високому рівні. Відтак, до цього району знову може повернутися гамір довоєнного часу, коли тут знаходився один з від'їздів в місто.

Зараз на Підзамче вкрай рідко заходить турист, адже завжди район був індустріальним, а тривалий час взагалі мав славу "бандитського". Досі за звичкою деякі ріелтори відмовляють дівчат від оренди житла тут, переконуючи, що увечері ходити вулицями Підзамче і Рогатки небезпечно.

Ціни на оренду тут одні з найнижчих у Львові, житловий фонд старих будинків кінця ХІХ століття – у доволі занедбаному стані, тож район виглядає депресивним.

Водночас, ретрогради оберігають район Підзамче як останній острів старого Львова, "вільний від туристичної навали". Те, що він досі не комерціалізований під туриста, яскраво демонструють совкові магазини і кафе.

АДРЕСА "Фабрики повидла": Богдана Хмельницького, 124