Поставити питання

Новини

ЛЬВІВ БЕЗ ТУРИСТИЧНОГО НАТОВПУ: Столітня тюрма – замість ресторану-катівні

Якщо ціль львівського вікенду не лише розважитися, але й вивчити історію краю, в тому числі, її трагічні сторінки, то незабутнє, хоча й моторошне враження обіцяє унікальний музей "Тюрма на Лонцького".

 

Тут безкоштовний не лише вхід, але й екскурсії. На Лонцького не проводять атракцій, як, наприклад, в одній зі львівських ресторацій, де переодягнений середньовічний кат запихає у пивницю когось із гостей закладу.

Але емоцій в реальній тюрмі не бракуватиме: стіни камер досі зберігають відчуття часів, коли тут допитували, катували й розстрілювали політв'язнів. Серед них найвідоміші – лідери ОУН Степан Бандера і Ярослав Стецько.

Тюрму використовувала і польська поліція, і німецьке Гестапо, і радянське НКВС.

Але саме з НКВС пов'язаний найстрашніший епізод з життя в'язниці. У червні 1941 року, залишаючи Галичину під натиском нацистських військ, радянські карателі розстріляли прямо в камерах та на подвір'ї тюрми близько тисячі в'язнів.

Через дорогу від музею – Будинок органної та камерної музики, з найбільшим органом в Україні. Тож класичні мелодії допоможуть повернути спокій у думки після почутого у "Тюрмі".

АДРЕСА: Степана Бандери, 1