Поставити питання

Новини

ЛЬВІВ БЕЗ ТУРИСТИЧНОГО НАТОВПУ: У гості до Франка через будинок Грушевського

Ще один заклад з розряду "нафталінових" – це меморіальний музей Івана Франка. Закладу вже 76 років. І, якщо узагальнювати, видається, що з цього часу ніби нічого не мінялося, крім хіба що лампочок у світильниках.

Але це не привід відмовити собі у візиті до будинку, де жив і творив видатний літератор Іван Франко.

Там досі зберігається його фортепіано та робочий стіл, на якому автентичні чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів.

Сюди, на кінець довгої вулиці Івана Франка, варто прийти, хоча легше приїхати трамваєм, а заодно й розширити уявлення про старий Львів. Тут, у зеленому й безшумному просторі затишно розмістилися вілли, в яких на початку ХХ століття мешкала львівська еліта.

Серед них – родина Михайла Грушевського.

Будинок, у якому з 1908-го по 1914 рік жив майбутній голова Центральної Ради УНР, знаходився одразу поруч вілли Франка, відтак вони часто гостювали один у одного.

Тепер у будинку Грушевського – теж музей, до 1998-го року був філією музею Франка.

Ще кілька вілл далі по вулиці – нинішній центральний ЗАГС міста. За наявності часу й натхнення можна поспостерігати за львівськими нареченими та місцевими весільними традиціями.

Після відвідин музеїв та ЗАГСу можна повернутися в шумний центр – або ж продовжити спокійну мандрівку в Стрийському парку, в який впирається вулиця Івана Франка.

АДРЕСА: вул. І.Франка, 152-154