Поставити питання

Новини

Місця, заради яких слід поїхати до Львова: Будівля міського арсеналу

Міський арсенал – оборонна споруда XVI ст., де тепер розташований єдиний в Україні Музей зброї.

Колись головний вхід до Міського арсеналу прикрашав напис: «Щасливе місто, яке в часі спокою турбується про майбутню безпеку». Львів, котрий лежав на перетині головних торговельних шляхів Заходу і Сходу, завжди був ласим шматком для усілякого роду загарбників. Після завершення будівництва двох замків і фортифікаційної лінії оборони, виникла нагальна потреба у спорудженні міського арсеналу, де повинна була виготовлятися і зберігатися зброя для оборони міста. 

Міський арсенал зведено впритул до високого муру міських укріплень у 1555 році з великих кам’яних блоків. Тут відливали гармати, поряд – розміщувався склад боєприпасів. У вежі, яка примикала до арсеналу, мешкав міський кат, тут же відбувалися допити і катування. 

У 1768-1770 роках в Міському арсеналі були ув’язнені гайдамаки – учасники українського визвольного повстання. Після вступу до Львова австрійців 1772 року будівлю арсеналу остаточно переобладнали на тюрму. 

Від 1981 року в арсеналі розміщується Музей зброї – єдиний музей такого зразка в Україні і на усьому пострадянському просторі. У нижньому поверсі розмістився виставковий зал, де можна оглянути старовинну скульптурну групу, яка колись прикрашала оборонні мури міста – «Святий Михаїл, що вбиває сатану». У приміщенні музею працює антикварна крамниця.